1984
Foo Nam, Feedback, Bolus Band, Wervershoofs Volksorkest

1985
Feedback, Stage Door, Sherlock Holmes, Lava, Los Onderdikos

1986
Indirekt, Jinx, Viva Voce, Razor Blade, Vitesse

1987
Exit, The Red Hot Peppers, Jump! Dicky Jump, The Bombitas,
Herman Brood & his Wild Romance

1988
Snoeck, Oscar Benton Blues Band, Fatal Flowers, Blues Connection, Harry Muskee Gang, New Adventures, Livin’ Blues

1989
Fake, Reflud, Bad to the Bone, Tröckener Kecks, Fatal Flowers, Weekend at Waikiki, Frank Kraayeveld Band

1990
Down the Drain, The Jack of Hearts, The Easybeats, Angela & the Rude, Flavium, Gruppo Sportivo, Weekend at Waikiki

1991
Route 66, Juke Joints, Spo-Dee-O-Dee, Sjako!, The Serenes, Vengeance, Samuel Eddy

1992*
Van Vollenhove, Whistler Courbois Whistler, Hallo Venray, The Bob Color, Gin on the Rocks, Claw Boys Claw, The City Light Blues Band

1993
Magic Frankie & the Blues Disease, Captain Gumbo, Betty goes Green, Whistler Courbois Whistler, Gotcha!, The Renegades, Harry Muskee & his special Friends

1994
Aqua Fortis, Sweep d’ Ville, Straatarm, Sleeze Beez, De Raggende Manne, The Prodigal Sons, Gorefest, 20 Brothers House

1995
Sweet Relief, Easy Meat, The Pilgrims, Sjako!, Van Dik Hout, The Brando’s, Gorefest

1996
Slagerij van Kampen, Vitalis, Treble Spankers, Brotherhood Foundation, Van Dik Hout, Julian Sas Band, The Gathering, Easy Aloha’s

1997
Green Manalishi, Laberinto, Johan, Channel Zero, Silkscreen, Walter Trout, Osdorp Posse, Quazar, Easy Aloha’s

1998*
7 Zuma 7, Head First, Nuff Said, Supersub, Bettie Serveert, The Bintangs, Space Marines, Thunder, De Raggende Manne, Grumpyhead

1999
Jivin’ Sister Fanny, Extince, Bloem, Heideroosjes, Nillson, Band zonder Banaan, Supersub, Michael Katon, Undeclinable Ambuscade

2000
Skinny Man Magoo, The Travolta’s, Laberinto, Supertroopers, Dilana Smith, The Hamsters, Peter Pan Speedrock, Kane, EC Groove Society

2001
The Dollybirds, Dreadlock Pussy, Krang, Spitball, Skik, Rich Wyman, Peter Pan Speedrock, Ellen ten Damme, De Heideroosjes, Peplab

2002*
16 Down, After Forever, Amor, Blind Dog, Dimension Seven, The Peepshows, Peter Pan Speedrock, Racoon, The Seatsniffers, Zornik

2003
Grand Bizz, Asmodeus, The Spades, Green Hornet, El Caco, Coup de Grace, Q-Dance, Rewind DJ’s, The Riplets, Spoiler, Tokyo Ska Paradise Orchestra, Caesar, Beef, The Shavers, Les Truttes, Di-rect, Action in DC

2004
Admiral Freebee, After Forever, Beavershot, Brant Bjork and the Bros, Boo!, Booster, Camaros, Cuban Heels, Deluxe, Electro Coco, The Flaming Sideburns, GEM, The Hopes, The Jugs, Maladjusted, Mambo Kurt, MeloManics, Mondo Generator, Mustasch, The Real McKenzies, Rewind DJ’s, The Shavers, Susans Garden, Les Truttes, zZz

2005
Astrosoniq, Di-rect, DJ Astrid, Dou Grend und Velsen en de Nozem, Fifty Foot Combo, Fusk, Gorefest, Henceforth, Hulk, Hallo Venray, Jack Molton Distortion, Laidback Luke, MeloManics, Mimezine, MonkeyRAM, Nailpin, Relax, Rewind DJ’s, The Sheer, Tico Verde, VanKatoen, White Cowbell Oklahoma

2006
The Answer, Australian Nirvana, Blue Velvet, GEM, I.O.S., Lefties Soul Connection, Punica, The Shavers, The Sheer, Les Truttes, Zuco 103

2007
16 Down, Stevie Ann, BeRightBack, DJ Erick E, The Goods, Green Hornet, Karmakonga, Krezip, Malle Pietje & The Bimbo’s, Moke

2008
Antwerp Gipsy Ska Orkestra, The Bloody Honkies, Ilse DeLange, Don Diablo, De Jeugd van Tegenwoordig, The Madd, Peter Pan Speedrock, Steed, Voicst

2009
Baskerville, Bob Billy, Claw Boys Claw, DeWolff, DJ Aemillius, Double U Bean, Johan, Kraak & Smaak, Krausse, L’Egotrippers, Matik, Moke, The Opposites, The Sheer, De Staat, Supermerk

2010
Bløf, Capacocha, Daily Bread, Death Letters, DeWolff, Dio, DJ Jean, Drive Like Maria, Flinke Namen, King Jack, Tim Knol, Lola Kite, Miss Montreal, Benny Rodriques, The Electric Jets, Waterpump Tang Clan, Maslov

2011
DJ Aemillius, Aux Raus, Balkan Beat DJ’s, Baskerville, Boef en de Gelogeerde Aap, Go Back to the Zoo, Beth Hart, Heist, Tim Knol, Moss, Krach, Relax, Secret Rendevouz, Skip & Die, The Deaf, The SelfEmployed

2012
The Fruitmachine, Black Bone, The Lalalies, Blaudzun, Bombay Show Pig, Chef’Special, Gregor Salto, Henzel & Disco Nova, Jungle by Night, De Kraaien, The Italian Disco Show, Skip & Die, Yori Swart, Milow, The Medics, Triggerfinger

2013
Bush, Kensington, The Opposites, The Kik, Douwe Bob, Jacco Gardner, Basto, Mister & Mississippi, Mozes and the Firstborn, Kraantje Pappie, Dannic, Guerilla Speakerz, Swelter, Beans & Fatback, Vanderbuyst, The Real Youth, Wannabe a Star

2014
Saybia, Jett Rebel, John Coffey, Maison du Malheur, Blaudzun, Jay Hardway, Tangarine, Kraantje Pappie, Birth of Joy, Kuenta i Tambu, The Sonic Monday’s, Taymir, The Fruitmachine, Jebroer, Sick Individuals, Ummet Ozcan

2015
De Staat, Yellow Claw, Kovacs, Afterpartees, Sue the Night, Homework, The Miseries, Prunk, Cookachoo, Buurman & Buurman, Mark van Diepen & Nick Harro, Typhoon, Douwe Bob, Ronnie Flex, The Flexican & Sef, The Elementary Penguins, Compact Disk Dummies, Casa de la Muerte, Sluwe Vos, Rummidub, Joost Lakeman & Nano, Pearl Jamming

2016
Rondé, Beans & Fatback, Max Meser, Dotan, Mr. Polska, Kris Kross Amsterdam, Dazzled Sticks, Lights Out, Town of Saints, Alamo Race Track, Canshaker Pi, De Likt, Locklear, Bas Dobbelaer, Chris Stussy, Luuk van Dijk, Miss Melera, Juan Sanchez, Bewilder, Pauw, Peter Pan Speedrock (5)